6 Şubat 2012 Pazartesi

Costume Quest İnceleme


KÜNYE

Yapım: Double Fine Productions
Dağıtım: THQ
Tür: RPG
Türkiye Dağıtıcısı: Yok


Costume Quest
Şaka mı şeker mi?
Cadılar bayramı her zaman ilgimi çekmiştir. Bayramda giyilecek kostümler aylar önceden hazırlanır ve büyük gün geldiğinde bütün çocuklar sokakta şeker peşinde koşturur. Double Fine Productions’ın cadılar bayramı temalı oyunu Costume Quest sonunda piyasaya çıktı. İçinde RPG öğeleri barındıran Costume Quest oldukça eğlenceli bir oyuna benziyor. Gelin birlikte bir göz atalım.
Oyundaki kahramanlarımız ikiz kardeş olan Wren ve Reynold. Küçük bir semtte yaşayan bu ikizlerin hiç arkadaşı yok ve ailesi onları arkadaş edinip şeker toplamaları için dışarı yolluyor. Şeker toplamaya dünden razı olan ikizler dışarıya çıkıp eğlenmeye başlıyor. Oyun boyunca farklı görevler alıyor ve bunların karşılığında genellikle şeker alıyoruz. Bunun dışında çevredeki çoğu eşyadan da şeker toplamak mümkün.  Şeker toplamanın en gerçekçi yolunu tercih edecek olursak mahallede gördüğümüz her kapıyı çalıp şeker toplamayı deneyebiliriz. İşte burada büyük bir problemimiz var. Mahallenin büyük bir bölümü grubbinlerle dolu ve her kapının ardından bir grubbin çıkıyor. Çıkan her grubbin bizim için yeni bir mücadele anlamına geliyor ve oyundaki grubbin bolluğu yüzünden verdiğimiz mücadeleler bir zaman sonra sıkmaya başlıyor. Ancak oyunda olan RPG öğeleri oyunu hala zevkli kılıyor. Oyun boyunca bulduğumuz farklı materyallerle yeni kostümler yaratıyoruz. Yarattığımız bu kostümler bize canavarlarla karşılaşırken büyük avantajlar sunuyor. Her kostümün de ayrı bir özelliğinin olduğunu hatırlatalım.
Son olarak oyun için  ‘’Grubbins on Ice’’ indirilebilir içeriği duyuruldu. Xbox Live’da bulabileceğiniz içerik, 22 Aralık’ta da PSN ile buluşuyor. Bu türde hiç oyun oynamadıysanız Costume Quest’i seveceksiniz.

KARAR

ARTI: Cadılar bayramı teması, şeker toplamanın eğlencesi,
EKSİ: Kendini tekrar eden oynanış, düşük kalite grafik ve ses kalitesi
NOT: 7,0


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder